Mielec: Zjawiskowy Mielec Fashion Week

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nagrodę główną w konkursie projektantów otrzymał 19 letni Dawid Duma z kolekcją odzieży TRANSPARENT. Kolekcja ta jest światem, w którym wszystko składa się na wyliczenia, wszelkiego rodzaju zapiski, matematyczne wzory, które po ich zapisaniu tworzą ubrania, bogate w odsłonięcia i przezroczystości. Kolekcja była wykonana z neoprenu, dzianin i tkanin sztucznych.
(Tomasz Łępa)
Nie zabrakło sukienek ręcznie wyszywanych koralikami i cekinami czy też awangardowych kolekcji z ciekawą strukturą oraz geometrycznymi formami. Mielec Fashion Week był też okazją do promowania talentów jak również wymianą doświadczeń w trendach modowych.

Do walki o roczne stypendium stanęło 10 projektantów ze swoimi kolekcjami. Byli to Patrycja Siwiec, Justyna Gamoń, duet Alina Skiba- Zych i Małgorzta Zasowska, Maja Kusińska, Marta Bartyzel, Maja Hnat, Angelika Wysoczarska- Kors, Kamil Urbaniak, Monika Lebiest, Dawid Duma.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji był stylista gwiazd polskiego show- biznesu, pochodzący ze Stalowej Woli, Jarek Szado,

Za nami piąta odsłona Mielec Fashion Week. Ta impreza modowa to nie tylko pokazy mody, to również konkurs projektantów, w którym główną nagrodą jest roczne stypendium w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.
Mówi organizator przedsięwzięcia Ilona Jankowska.