Mielec: Zgubili pacjenta w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na chwile obecną, pacjent znajduje się na oddziale psychiatrycznym w Dębicy zaś dębiccy ratownicy medyczni nie poniosą konsekwencji za zgubienie pacjenta.
(Tomasz Łępa)
Mieszkańcy nie dali za wygraną. Po raz drugi wezwali zarówno pogotowie jak i policje. Ponownie odmówiono transportu pacjenta do szpitala w Mielcu.
Dwie godziny później na miejsce przyjechała karetka dębickiego pogotowia, która zabrała pacjenta do szpitala w Dębicy. Zdaniem starosty dębickiego to wezwane mieleckie służby winny inaczej zareagować w tej sytuacji:

Mieszkańcy osiedla Wolności byli zdziwieni faktem iż mieleckie pogotowie nie zabrało pacjenta ze sobą więc poinformowali o tej sytuacji mielecką policję. Na miejscu pojawił się patrol policji, który widząc, że mężczyzną zajmuje się pogotowie, odmówili interwencji- tłumaczy Urszula Chmura z Komendy Policji w Mielcu:

Dębicki ratownik zgłosił ten przypadek mieleckiej policji po czym wrócił karetką z dwoma pacjentami do Dębicy zaś pacjent błądził po ulicach Mielca i dotarł na Osiedle Wolności.
Mieszkańcy osiedla powiadomili mieleckie pogotowie – dyspozytor wysłał karetkę, jednak na miejscu ekipa ratownicza odmówiła przewiezienia pacjenta na mielecki SOR – wyjaśnia rzecznik mieleckiego pogotowia Aneta Urbańska:

Pacjent dębickiego szpitala przez kilka godzin błądził po ulicach Mielca. Mężczyzna został przywieziony na badanie kontrolne do szpitala powiatowego Mielcu.
Bezpośrednio po wykonaniu tomografii 67-letni mężczyzna sam opuścił szpital i oddalił się w nieznanym nikomu kierunku.
Mówi starosta dębicki. Andrzej Reguła: