Mielec; Żarówkowa parada

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas tegorocznej imprezy miał miejsce uroczysty przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, pokazy kawaleryjskie w wykonaniu członków Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych, konkurencje w powożeniu zaprzęgami i parada zwycięzców oraz czempionat klaczy zarodowych rasy zimnokrwistej i śląskiej. Paradzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie Maksia Jachyma, który dzielnie zmaga się z nowotworem.
(Tomasz Łępa)
Inicjatywa szybko zyskała przychylność ze strony władz gminy, a także powiatu, a później także województwa. Teraz Parada Konna to impreza o zasięgu ponad wojewódzkim, skierowana oczywiście do miłośników zwierząt, a w szczególności pasjonatów koni. Już od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem, co potwierdza coroczna frekwencja – mówi Zofia Sipiora prezes Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce:

Po raz ósmy w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki) odbyła się Parada Konna. Na realizację tej imprezy zdecydowali się już niemal dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni: