Mielec: Zapomniane jeziora

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wystawę można oglądać do 22 lipca 2016. Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miejską Mielec. Wernisaż o godz. 18,00 . Patronuje radio Leliwa.
(Tomasz Łepa)
Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a w szczególności żeglarstwa powodowały, że w sezonie brzegi tychże jezior zapełniały się przyczepami kampingowymi, a wiele przedsiębiorstw państwowych miało tu swoje domki letniskowe. W obrębie jezior rozwinęła się baza sportowo – wypoczynkowa, powstawały przystanie, restauracje, dancingi. Życie mieszkańców związało się z cyklem życia jezior i nic nie wskazywało, że te złote czasy się kiedyś skończą. Autorem zdjęć jest znany fotografik, Krzysztof Racoń, który zapowiedział swoja obecność na wernisażu wystawy – dodaje Kuba Michoński:

Stowarzyszenie Kulturalne JARTE zaprasza w niedzielę do Galerii JARTE na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej 'Znikające jeziora'. Na fotografiach zobaczymy Jeziora Rożnowskie i Czchowskie. Dwa sztuczne zbiorniki zbudowane na rzece Dunajec, nieopodal Nowego Sącza, które przez wiele dekad przyciągały mieszkańców południowej Polski spragnionych wypoczynku nad wodą a dziś zostały już trochę zapomniane. Mówi Paweł Wolanin: