Mielec: Refleksje po porozumieniu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kolejne spotkanie dyrekcji ze związkowcami zaplanowano po 30 czerwca i jak dodaje Leszek Kołacz wówczas związki zawodowe po zapoznaniu się z sytuacją finansową podejmą współpracę w zakresie dalszej restrukturyzacji. (Tomasz Łępa)

Wprowadzenie planu naprawczego w żadnym stopniu nie będzie odczuwalne z punktu widzenia pacjentów – wyjaśnia dyrektor mieleckiego szpitala.

Chęć wspólnego działania każdej ze stron zaowocował wczorajszym porozumieniem – tłumaczy wicestarosta Mielca, Maria Napieracz.

Podpisanie porozumienia to nie tylko słowa na papierze to także duch porozumienia i chęć zrozumienia przez wszystkie strony – dodaje dyrektor mieleckiego szpitala, Leszek Kołacz.

Tak jak informowaliśmy w dniu wczorajszym zakończył się trwający od października w mieleckim szpitalu spór pomiędzy średnim personelem a dyrekcją szpitala. Ostatecznie podwyżki otrzyma blisko 740 pracowników. 711 uzyska 125 zł, natomiast blisko 30 do stawki zasadniczej otrzyma po 60 zł. Podczas dzisiejszego spotkania w starostwie powiatowym przedstawiono szczegóły porozumienia. Mówi starosta mielecki Zbigniew Tymuła