Mielec: Zakończono prace w SOSW.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Projekt termomodernizacji współfinansowany był środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
(Tomasz Łępa)
Koszt inwestycji wyniósł prawie 2 miliony 335 tysięcy złotych.
Jak podkreślił starosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz nie o pieniądze tu chodzi, a o stworzenie atmosfery rodzinnej dla tej młodzieży. Choć, jak dodaje, na początku było to trudne.

Swój finał miała dzisiaj inwestycja pod nazwą 'Kompleksowa termomodernizacja obiektów szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mielcu przy ul. Królowej Jadwigi 1”. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w grudniu w ubiegłym roku i obejmowały modernizację instalacji c.o., ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu niewentylowanego, dachu sali gimnastycznej, wymianę okien, zamontowanie nawiewników higrosterowanych. To nowa jakość, która pozwoli wszystkim na lepsze warunki pracy i nauki – mówi dyrektor placówki, Małgorzata Wałek.