Mielec: Włodzimierz Gąsior trenerem Siarki Tarnobrzeg.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sztab szkoleniowy drugoligowej Siarki Tarnobrzeg uzupełniają: Maciej Wojnar – asystent trenera, i Waldemar Piątek – trener bramkarzy. Kolejnym przeciwnikiem, z którym zmierzy się Siarka Tarnobrzeg jest Kotwica Kołobrzeg.
(tł)
Włodzimierz Gąsior był jednym z kluczowych graczy mieleckiej Stali w latach jej największych sukcesów. Przyczynił się do awansu do drugiej (1969) i pierwszej (1970) ligi, zdobywał mistrzostwa Polski w 1973 i 1976, wicemistrzostwa w 1975, udanego startu w Pucharze UEFA w 1976 (ćwierćfinał). W mieleckiej drużynie rozegrał w sumie 310 meczów strzelając 34 bramki. Wystąpił w 7 oficjalnych meczach młodzieżowej reprezentacji Polski. W trakcie swojej kariery trenerskiej prowadził: Stal Mielec, Hetman Zamość, Stal Stalową Wolę, Motor Lublin, Koronę Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ŁKS Łódź i Siarkę Tarnobrzeg.

Nowym trenerem drugoligowej Siarki Tarnobrzeg został Włodzimierz Gąsior. Zastąpił on dotychczasowego trenera zespołu Ryszarda Kuźmę.
Trener Ryszard Kuźma po ostatnich słabych spotkaniach zespołu Siarki Tarnobrzeg oddał się do dyspozycji władz klubu i złożył swoją rezygnację z funkcji szkoleniowca. Głównym powodem był przede wszystkim brak szans na realizację założonych celów, czyli walki o miejsca w czołówce ligowej tabeli.
Włodzimierz Gąsior to zasłużony trener dla mieleckiej piłki. W poprzednich latach osiągał wiele sukcesów, a przede wszystkim wprowadził Stal Mielec do II ligi. Jest to już druga przygoda tego trenera z tym klubem. Ostatni raz Siarkę prowadził w latach 1994-1996.