Mielec: Wkrótce prace w pobliżu starych studni

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Pierwszy etap prac już trwa, a w drugim ekipa przeniesie się w pobliże dwóch starych studni ujściowych, gdzie brzeg również wymaga oczyszczenia z mułu. MPGK do całej tej inwestycji przygotowywało się już od września ubiegłego roku, gdy zaczęto podejrzewać, że umocnienie może wymagać naprawy. Pod koniec roku specjaliści ocenili stan budowli i wskazali na wady, które należy usunąć. Po wykonaniu projektu i rozstrzygnięciu przetargu można było przystąpić do prac.
To bardzo ważna dla miasta Mielca inwestycja, którą mieszkańcy żywo się interesują, bo stanowi o odpowiednim stanie technicznym, a przy tym także bezpieczeństwie ujęcia wody. Wprawdzie są to w dużej mierze prace zapobiegawcze, bo zagrożenia gwałtownym zniszczeniem umocnień nie było, ale pojawiły się pierwsze sygnały, że to dobry moment na spokojne, dokładne przygotowanie projektu i wykonanie samej inwestycji.
(Tomasz Łępa)
W Mielcu, trwa pierwszy etap prac przy umocnieniu prawego brzegu Wisłoki. W dole rzeki, poniżej ujęcia, podmyte wzmocnienie zostanie usunięte, a w to miejsce trafią nowe kosze z kamieniami. W miejscu gdzie ażurowe płyty są pokryte mułem, już wkrótce rozpoczną się prace nad ich oczyszczeniem. Drugi etap to m.in. dalsze czyszczenie płyt ażurowych, ale już po drugiej stronie progu.
Mówi rzecznik prasowy MPGK w Mielcu Aneta Dyka-Urbańska: