Mielec: Wielka nauka małych mielczan.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dyrektor mieleckiego pogotowia Paweł Pazdan podkreśla, że najlepiej zapobiegać wypadkom poprzez edukowanie dzieci z zakresu dbania o bezpieczeństwo, ale też właściwego reagowania, gdy coś się stanie. Ważne jest oswajanie maluchów z karetką, ze sprzętem, strojem ratowników, tak, by w razie kontaktu dziecka z medykami, nie było dodatkowej traumy – podsumowuje.
(Tomasz Łepa)
Jak tłumaczy dyrektor Przedszkola nr 9 w Mielcu, Krystyna Majka, cykl warsztatów okazał się ogromnym przeżyciem dla dzieci 5 i 6-letnich. Przedszkole ma w podstawie programowej tego rodzaju wiedzę, ale ta dodatkowa przekazana przez samego ratownika medycznego niezmiernie wzbogaciła ten przekaz:

Jak uniknąć niebezpieczeństw, w jaki sposób użyć bandaża, plasterka, jak wezwać pomoc medyczną dla siebie lub bliskich – to tylko kilka tematów, którymi zajęły się przedszkolaki z mieleckiej 'dziewiątki' podczas cyklu zajęć warsztatowych prowadzonych przez Pogotowie Ratunkowe w Mielcu. – mówi rat. med. Jakub Betlej, instruktor Szkoły Ratownictwa Medycznego przy mieleckim pogotowiu: