Mielec: Wiele propozycji i wiele wątpliwości.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas spotkania omawiano również sprawę rekompensat dla mieszkańców za zajęte i wyburzane nieruchomości i budynki, przez które planowana jest inwestycja mostowa.
(Tomasz Łępa)
Jak tłumaczy marszałek Władysław Ortyl, w sprawę finansowania inwestycji mostowej winien włączyć się prezydent Mielca.

Wśród wielu wątpliwości jakie zgłaszali mieszkańcy Złotnik i okolicznych miejscowości była też sprawa planu powstania ronda w miejscowości Rzędzianowice.

Projektanci z firmy FINEO podczas spotkania zaznaczali, iż wszystkie przedstawiane propozycje tej inwestycji są na etapie wstępnym opracowywania. Szybko także zauważono, iż przedstawiane przez nich mapy i zdjęcia, nie odzwierciedlały obecnego stanu faktycznego miejsc, przez które przechodziłaby inwestycja, bowiem mapy pochodziły z 2012 roku.

W miejscowości Złotniki miało miejsce spotkanie informacyjne z udziałem mieszkańców dotyczące planów budowy nowego mostu na rzece Wisłoce dla Mielca wraz z jego dojazdami. Propozycja jest by nowy most powstał między Złotnikami i Rzędzianowicami. W Mielcu dojazd prowadziłby od strony Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a zaczynał się w okolicy ulicy Kosmonautów w rejonie lotniska – mówił obecny na spotkaniu marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.