Mielec: Wariacje kulturalne – Ja w mieście.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Kolejnym wydarzeniem w ramach Wariacji Kulturalnych organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury są wariacje teatralne, a w nich spotkania oraz warsztaty z aktorami scen polskich
(Tomasz Łępa)
Gościem niedzielnych warsztatów kręcenia filmów telefonem komórkowym był CEZARY CISZEWSKI- inicjator ruchu Miasto w Komie. Absolwent Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Realizacji PWSTiF w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, reporter, felietonista i dziennikarz muzyczny. Jego dokument 'Wolność jest darem Boga' zdobył Nagrodę Studia Opus Film na łódzkim Festiwalu Mediów 'Człowiek w zagrożeniu', statuetkę Jańcia Wodnika na wrześnieńskich prowincjonaliach oraz Srebrnego Lajkonika dla najlepszego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Jak podkreślali prowadzący wykłady nie można zapominać o podstawowych zasadach.

W ramach Wariacji Kulturalnych odbywających się podczas weekendu w Mielcu zorganizowano warsztaty fotograficzno-filmowe dla amatorów robiących zdjęcia i kręcących filmy telefonem komórkowym pod nazwą – Ja w Mieście. W pierwszym dniu spotkań z fotografią, zajęcia i wykłady prowadzili mieleccy fotografowie i dziennikarze.