Mielec: Walentykowo i z natchnieniem.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Do najważniejszych osiągnięć artystycznych orkiestry w ostatnim okresie należą: III nagroda w VI Międzywojewódzkim Turnieju Orkiestr Dętych oraz III nagroda w Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych.
(Tomasz Łępa)
Zespół orkiestrowy z blisko 30-letnim stażem artystycznym został założony w 1980 roku we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Mielcu, skąd wywodzili się pierwsi instrumentaliści i adepci. Kierownictwo muzyczne sprawuje Waldemar Ozga, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Rzeszowie (klasa klarnetu) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej (wychowanie muzyczne). Pod jego kierunkiem zespół doskonali warsztat wykonawczy, wzbogaca repertuar – głównie o standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. Jak sam przyznaje Waldemar Ozga, czas najwyższy aby mielczanom zaprezentować możliwości muzyczne Big Bandu.

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu było organizatorem koncertu dla zakochanych i nie tylko pod nazwą 'BĄDŹ MOIM NATCHNIENIEM…” w wykonaniu BIG BANDU SCK pod dyrekcją Waldemara Ozgi. Gościnnie wystąpili tancerze Grupy Tańca BEZNAZWY i Szkoły Tańca GALA.
Zaś najpiękniejsze utwory o miłości zaśpiewali: Dominika Serafińska, Mariusz Kania i Jagoda Huber. Mielecki Big Band już wkrótce – jak mówi kierownik zespołu Waldemar Ozga- wyda swoją płytę.