Mielec: VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Terminarz spotkań i warsztatów odbywających się w ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego dostępny jest na stronie mieleckiego Domu Kultury SCK-a.
(Tomasz Łępa)
Spektakl 'Uwikłani' jest opowieścią o emocjach pomiędzy dwojgiem młodych ludzi, bez nadęcia i przerysowania. Bohaterowie zapraszają widza do obserwacji wybranych scen z ich życia, które mają miejsce w codzienności każdego z nas. Widz może się wcielić w rolę obserwatora, podglądacza czyjejś rzeczywistości, jak również utożsamiać się z kolejno rozgrywanymi scenami. Spektakl pozwala na swobodną interpretację zarówno charakterów głównych bohaterów (Natalia Madejczyk, Michał Łabuś), jak i przedstawianych przez nich historii (pozostawia otwarte drzwi na codzienność). Festiwal taneczny będzie dobrą okazją do warsztatów dla osób, które są zainteresowane współczesnym tańcem.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już VIII, edycja Festiwalu Tańca Współczesnego w Mielcu, która odbędzie się 22 i 23 listopada w Samorządowym Centrum Kultury. O wydarzeniu tanecznym mówi Iza Serwan, koordynator przedsięwzięcia.