Mielec: Uzbrojony helikopter

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Oprócz możliwości zobaczenia po raz pierwszy uzbrojonej wersji helikoptera BLACK HAWK wyprodukowanej w Mielcu, goście będą też mieli okazję obserwować w powietrzu produkowane przez Lockheed Martin samoloty: myśliwiec F-35B Lightning II i latającą cysternę KC-130J.
(Tomasz Łępa)
Wszechstronny helikopter BLACK HAWK można łatwo zaadoptować do różnych misji operacyjnych, w tym transportu żołnierzy, misji medyczno-ewakuacyjnych (MEDEVAC), misji humanitarnych, poszukiwawczo-ratowniczych, oraz transportu towarów. W wersji uzbrojonej maszyna ta może również służyć jako bliskie wsparcie powietrzne dla oddziałów lądowych:

Inżynierowie z PZL Mielec finalizują przygotowania wyprodukowanego w Polsce, uzbrojonego modelu helikoptera Sikorsky BLACK HAWK do lotu z Mielca do Wielkiej Brytanii. Na jednych z największych na świecie międzynarodowych targach lotniczych, maszyna ma zaprezentować swoje umiejętności oraz możliwości i dać wyraz związanym z nimi nadziejom tysięcy polskich pracowników. O szczegółach , Tomasz Łepa: