Mielec: Uczą się latać na szybowcach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W realizowanym projekcie 'Podkarpacie stawia na zawodowców” udział wzięły mieleckie szkoły:
Zespół Szkół Technicznych w Mielcu
Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu,
Zespół Szkół Budowlanych im Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu,
Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu
Ponadto w ramach projektu doposażone mają zostać pracownie kształcenia zawodowego, w których będą prowadzone kursy zawodowe i zajęcia pozalekcyjne wybiegające poza programy nauczania zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy. Projekt zakłada również organizację miesięcznych staży w zakładach pracy dla 400 uczniów zasadniczych i średnich szkół zawodowych w okresie wakacji w latach 2013 – 2014. Działaniami zostanie objętych w dwóch etapach w sumie 650 uczniów ze szkół z obszaru powiatu mieleckiego.
(Tomasz Łępa)
Paweł Świerczyński prezes Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich uważa, że szkolenie to może być początkiem przygody zawodowej z lotnictwem.

Dla Krzysztofa Maziarza trudny był początek.

Powiat Mielecki w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie realizuje projekt 'Podkarpacie stawia na zawodowców”. 15 uczniów i nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu objęci zostali szkoleniem szybowcowym do tzw. ” klasy III ” , co oznacza, iż po takim szkoleniu każdy z uczestników wykona 10 lotów samodzielnych “po kręgu”, czyli w obrębie lotniska. Nauka latania na szybowcach jest dla wielu pilotów pierwszym ważnym kokiem do kariery zawodowego lotnika.
Mówi uczeń pilot Dominik Sołtys