Mielec: 'Trzeba być czujnym”… i wspierać

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Waga poruszanych problemów oraz duże zaangażowanie wielu podmiotów w realizację całego projektu 'Bliżej siebie…” dają nadzieję, że osoby z różnymi zaburzeniami psychicznymi nie będą pozostawione ze swoimi problemami same, a dla psychologów i psychiatrów będzie to dobre narzędzie do edukacji i profilaktyki.
(Tomasz Łepa)
Realizowany przez Powiat Mielecki w partnerstwie ze 'Stowarzyszeniem DLA WAS” projekt 'Bliżej siebie – sieć wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym na terenie powiatu mieleckiego” ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo oraz osób z zaburzeniami psychicznymi.

Konferencja, w której udział wzięli pedagodzy szkolni, psycholodzy, nauczyciele oraz lekarze pediatrzy z powiatu mieleckiego, była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń nabytych podczas codziennej praktyki zawodowej. Wśród prelegentów znaleźli się: Marzena Pelc-Dymon lekarz medycyny, pediatra, psychiatra dzieci i młodzieży, Bożena Aleksandrowicz lekarz medycyny, pediatra oraz Alicja Grzesik, certyfikowany psychoterapeuta, specjalizujący się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych i młodzieży.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu odbyła się konferencja interdyscyplinarna 'Trzeba być czujnym” zorganizowana przez powiat mielecki oraz 'Stowarzyszenie DLA WAS”.
Stanowiła jeden z etapów realizacji zadania publicznego 'Bliżej siebie – sieć wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym na terenie powiatu mieleckiego” współfinansowanego z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
Mówi prezes 'Stowarzyszenia Dla Was” Joanna Dul-Wolanin