Mielec: Trwa przebudowa groźnego skrzyżowania. Jak będzie wyglądało po remoncie?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wartą ponad pół miliona złotych przebudowę skrzyżowania na drodze powiatowej ul. Wojska Polskiego prowadzącej w kierunku Trześni, rozpoczęło na początku września Starostwo Powiatowe w Mielcu. Realizacja inwestycji, której koszt przekracza pół miliona złotych jest możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z budżetu państwa, w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych .
Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które realizację inwestycji zakończyć ma wraz z końcem października. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe to pierwszy etap prac. Kolejno nastąpi podbudowa, wykonanie przepustów i elementów odwodnienia, budowa krawężników i chodników, roboty nawierzchniowe, ziemne i wykończeniowe. Zakończenie prac będzie wiązało się z montażem elementów bezpieczeństwa.
– Potrzeba przebudowy tego skrzyżowania wynika przede wszystkim z podniesienia bezpieczeństwa w tym miejscu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak groźne było to skrzyżowanie, w którym doszło do tragicznego wypadku, dlatego robiliśmy co w naszej mocy, żeby wygospodarować potrzebne na inwestycję środki. Zwróciliśmy się także do firm z trenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej o współudział w kosztach tej inwestycji. Liczymy na pozytywną odpowiedź – mówi starosta powiatu mieleckiego, Zbigniew Tymuła.
W czasie robót obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Kierowców prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności.
(Tomasz Łępa)