Mielec: Szlachetna paczka poszukuje wolontariuszy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W ciągu 14 lat trwania projektu, SZLACHETNA PACZKA dotarła łącznie do blisko 90 000 rodzin. Tylko w 2014 roku pomoc otrzymało aż 19 580 rodzin, to aż 76 746 osób.
(Tomasz Łępa)
Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Do SZLACHETNEJ PACZKI nie można się zgłosić, odnalezienie osób żyjących w niezawinionej biedzie jest zadaniem wolontariuszy. Mówi koordynator Szlachetnej Paczki na region mielecki Maciej Ochab:

SZLACHETNA PACZKA dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście.

W Mielcu poszukiwani są wolontariusze do siódmej edycji Szlachetnej Paczki. SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 14 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki.
Mówi wolontariusz Szlachetnej Paczki Marcin Jaje: