Mielec: Świętowali swój jubileusz.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W konferencji udział wzięli także prof. Zbigniew Wronkowski, Prezes Polskiego Komitetu Zwalczania Chorób Nowotworowych, który mówił o epidemiologii nowotworów i sprawdzonych standardach w profilaktyce. Obecny był też prof. Andrzej Kawecki Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Radioterapii Onkologicznej dla woj. podkarpackiego oraz prof. Tadeusz Pieńkowski z Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi, a także dr Dorota Czudowska, dyrektor Ośrodka Diagnostyki Chorób Nowotworowych w Legnicy.
(Tomasz Łepa)
Działająca w 'Fundacji SOS Życie' Kinga Bielec podkreśla, że niezwykle ważna jest współpraca różnych środowisk, bez której trudno byłoby skutecznie prowadzić działalność:

Jubileusz 25-lecia był połączony z konferencją 'Profilaktyka chorób nowotworowych wyzwaniem dla Podkarpacia na lata 2016-2020'. Wzięli w niej udział wybitni specjaliści, m.in. dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii, który podkreślał, że działalność fundacji jest niezwykle ważna dla Podkarpacia:

Fundacja 'SOS Życie' prowadzi nowatorski ośrodek profilaktyki nowotworów: raka piersi i szyjki macicy. W ciągu 25 lat działalności udało się przebadać ponad 200 tys. kobiet. W większości przypadków były to wczesne stadia chorobowe w pełni wyleczalne.

By takie inicjatywy funkcjonowały musi być wola współpracy różnych organizacji – mówi Marszałek Władysław Ortyl:

Czołowi polscy specjaliści z zakresu onkologii wzięli udział w konferencji poświęconej profilaktyce chorób nowotworowych, jaka miała miejsce w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie. Okazją do zorganizowania debaty był jubileusz 25-lecia mieleckiej 'Fundacji SOS Życie'.
Łucja Bielec, założycielka Fundacji SOS Życie jak mówi- powodem dla którego założyła fundację, były jej własne doświadczenia z chorym synem, z którym pomocy musiała szukać u specjalistów spoza Polski: