Mielec: Święto Niepodległości w Radomyślu Wielkim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W środę w całej Polsce miały miejsce obchody Święta Niepodległości. Również mieszkańcy radomyskiej gminy obchodzili 97. rocznicę odzyskania przez nas kraj niepodległości.
W przeddzień Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim miał miejsce I Radomyski Test Wiedzy Historycznej 'Polska Niepodległa” pod patronatem Burmistrza Józefa Rybińskiego. Zwycięzcą tych zmagań okazał się Radosław Kużdżał.
Natomiast już w dzień narodowego święta obchody tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy, którą w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim odprawił ks. proboszcz Marian Marszałek. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości uformowali 'biało-czerwony pochód” z naszą narodową flagą i przeszli do Zespołu Szkół. Tam mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim i mini koncertu Chóru Echo. Po raz pierwszy odbyły się także 'Śpiewanki Legionowe”, czyli wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich z czasów kształtowania się naszej państwowości po okresie zaborów, w których udział wzięło ponad sto osób.
W uroczystości zorganizowane przez Urząd Miejski i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim w tym roku włączyły się Ochotnicza Straż Pożarna, Szkoła Podstawowa i Zespół Szkół Radomyślu Wielkim. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także tym, którzy wzięli w nich udział.
(Tomasz Łępa)