Mielec: Sukces mieleckiej budowlanki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Warto podkreślić, iż tak ogromny sukces szkoła osiągnęła już po raz drugi. Po raz pierwszy tytuł ten zdobyła w 2012 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
(Tomasz Łępa)
Statuetkę Ministra Infrastruktury i Rozwoju odebrał osobiście dyrektor mieleckiej placówki, Stanisław Starzyk. Jak tłumaczy sukces ten to zasługa rzetelnej pracy nauczycieli, pracodawców i pracowitości wspaniałych uczniów.

W dwudniowych zmaganiach w części teoretycznej i praktycznej, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i doskonałym przygotowaniem zawodowym, deklasując uczniów z innych szkół budowlanych z całej Polski.

Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu został ogłoszony najlepszą szkołą budowlaną w Polsce – otrzymując tytuł SZKOŁA ROKU 2015. Stało się to podczas finału centralnego XLIV edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia w ramach Międzynarodowych Targów 'BUDMA 2015” jakie odbywały się w Poznaniu. W tym roku po zmaganiach na etapie okręgowym, które odbyły się w Lublinie, do finału centralnego przeszło aż pięciu uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu: Wiktor Miga, Adrian Krawiec w zawodzie murarz, Marcin Dolot, Kamil Nowak w zawodzie stolarz, a także Paweł Sikora w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Mówi dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, Stanisław Starzyk.