Mielec: Spotkanie z europejska kulturą.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Koncert zespołów odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu, o godzinie 17.30.
(Tomasz Łępa)
Korollerien Montroulez to grupa celtycka, która została założona w 1976 r. Skupia około 30 tancerzy w różnym wieku, pochodzących z różnych zakątków Bretanii. Zespół występuje na licznych festiwalach i przeglądach folklorystycznych: w Bretanii i innych regionach Francji oraz za granicą. Grupie towarzyszy czterech muzyków: skrzypek, akordeonista, dudarz oraz muzyk grający na pomorcie (bombarda).
Zaś w sobotę Mielec odwiedzą grupy taneczne ze Szwajcarii, które wystąpią na koncercie towarzyszącym XVI Światowemu Festiwalowi Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2014, w którym w roli gospodarza wystąpi Zespół Pieśni i Tańca ,,Rzeszowiacy.

Przez dwa dni – piątek i sobota w Mielcu, mieszkańcy miasta będą mogli spotkać się z kulturą europejską. Na piątek zaplanowano 'Dzień Bretoński w Mielcu”. Gwiazdą popołudnia będzie Zespół Tańca Bretońskiego Korollerien Montroulez z Morlaix ( Bretania – Francja).W programie pokazy tańca bretońskiego, koncert muzyki bretońskiej i degustacja regionalnych krampouezh, czyli bretońskich naleśników. Mówi dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu Jacek Tejchma