Mielec: Spotkania lotnicze po raz piąty.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W konkursie fotograficzno-plastycznym 'Samolot w obiektywie i palecie barw” I miejsce zajął Grzegorz Kaźmierski z Mielca, II miejsce przypadło Wiktorii Snopkowskiej z Mielca.
W konkursie literackim 'Na skrzydłach Ikara” przyznano:
I miejsce – Annie Magdalenie Mróz z Warszawy, II miejsce otrzymał Andrzej Talarek z Mielca, zaś III miejsce – Monika Cichoń z Podborza, gmina Wadowice Górne.
Podczas uroczystej gali przyznano również Wyróżnienie DEDAL 2015. Statuetkę Dedal 2015 otrzymał Edward Margański za zaangażowanie w tworzeniu nowej techniki lotniczej. Ponadto Tablice Dedal 2015 otrzymali: Grzegorz Goryczka za całokształt działalności lotniczej, a zwłaszcza za inicjatywę oraz wkład wiedzy i pracy w rozwój modelarstwa lotniczego i rakietowego; Teofil Lenartowicz za popularyzację techniki lotniczej; mgr inż. Bogusław Kuśnierz za zaangażowanie w tworzeniu nowej techniki lotniczej; Leszek Wójcicki – pasjonat lotnictwa, za zaangażowanie i pomoc udzielaną twórcom techniki lotniczej, zwłaszcza motolotni i ultralekkich samolotów.
(Tomasz Łępa)
Jak tłumaczy Prezes Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu, coraz więcej młodych osób zaczyna się interesować mieleckim lotnictwem co jest zauważalne w nadsyłanych pracach konkursowych.

Spotkaniom Lotniczych Pokoleń towarzyszyły również imprezy towarzyszące.

W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się V – te Spotkania Lotniczych Pokoleń, które wpisane są w obchody Święta Lotnictwa w Mielcu. Mówi Prezes Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu, Zbigniew Wicherski.