Mielec: Sesja o śmigłowcach…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W debacie głos zabrali także posłowie, samorządowcy oraz radni sejmiku. Po dyskusji stanowisko dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii zostało przyjęte. Za było 20 radnych, 7 wstrzymało się od głosu.
(Tomasz Łępa)
Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego na nadzwyczajnej sesji w Mielcu przyjęli stanowisko dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii.
Wybór francuskiej firmy Airbus Helicopters jest według radnych kontrowersyjny i uderza w podkarpacki oraz polski przemysł lotniczy. W przyjętym stanowisku radni wyrażają niezadowolenie wobec krzywdzącej ich zdaniem decyzji polskiego rządu.
Przed nadzwyczajną sesją sejmiku radni odwiedzili Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, gdzie powstaje śmigłowiec Black Hawk.
Radnych po fabryce oprowadził , dyrektor PZL Mielec ds. wojskowych Artur Wojtas, który mówił o 75-letniej historii PZL Mielec i o obecnie produkowanych w Mielcu maszynach lotniczych. Po wizycie radni rozpoczęli nadzwyczajną sesję sejmiku….