Mielec: Rozmowy wciąż trwają.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W minionym tygodniu powstał 'MIELECKI SZTAB KRYZYSOWY DLA CZYSTEGO POWIETRZA AERIS', który ma na celu wymuszenie na firmie 'Kronospan' jak najszybszych inwestycji w nowoczesne technologie filtrujące i oczyszczające, jak również przeprowadzanie przez władze miasta, powiatu i województwa regularnych kontroli we wszystkich zakładach emitujących niebezpieczne substancje do środowiska.
(Tomasz Łępa)
Obecnie prowadzone są rozmowy na temat sposobów ograniczenia zanieczyszczeń powietrza w mieście – wyjaśnia prezydent Mielca Daniel Kozdęba:

Jak tłumaczy rzecznik prasowy firmy 'Kronospan' Beata Rafało, wszelka modernizacja zakładu i jej przyspieszenie zależy wyłącznie od mieszkańców Mielca:

'Kronospan Mielec' zlecił zewnętrznej firmie badania, związane z rozprzestrzenianiem się hałasu na terenie i w okolicy zakładu w Mielcu. Badania, przeprowadzone przez akustyków przy użyciu specjalistycznego sprzętu pozwolą na wybór odpowiednich metod redukcji hałasu. Również samorząd miasta Mielca oczekuje od firmy działającej w mieleckiej strefie, działań na rzecz czystości i jakości powietrza w mieście.