Mielec: Rok 2015 to ważny czas w historii Konarskiego – to rok jubileuszu szkoły.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Historia szkoły została zapoczątkowana już pod koniec XIX wieku, kiedy mieleckie mieszczaństwo rozpoczęło starania o zorganizowanie szkoły średniej. Starania te sprawiły, że Ministerstwo Wyznań i Oświaty w Wiedniu wydało odpowiednie rozporządzenie, powołujące od września 1905 roku pierwszą szkołę średnią w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
Uczniowie na pytanie dlaczego postanowili wybrać liceum do dalszej nauki – odpowiadali.

Nie zabrakło również absolwentów pierwszego liceum, wśród nich wicedyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Bogdana Tomeckiego:

Uroczystości rocznicowe były okazją do spotkania się z dawnymi dyrektorami placówki – mówi Anna Maciejak- długoletnia dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu:

Nowe boisko to lepsza jakość wychowania fizycznego w szkole.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu obchodziło dzisiaj 110-lecie swojego istnienia. Była to okazja do wspomnień i spotkań bliskich sobie ludzi należących do społeczności jednej ze 112 najstarszych szkół w Polsce. W programie obchodów była msza święta w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza w Mielcu i oficjalna uroczystość oraz spotkanie władz szkolnych, powiatowych i miejskich, grona nauczycielskiego obecnego i emerytowanego. Prezentem dla szkoły było oddanie nowego wyremontowanego boiska sportowego – mówi dyrektor liceum Janusz Świętoń: