Mielec: PZL nie zrezygnują z walki o kontrakt warty ponad 11 miliardów złotych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wiele wskazuje, że Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu jednak wezmą udział w wartym 11,5 miliarda złotych przetargu Ministerstwa Obrony Narodowej na zakup 70 śmigłowców wielozadaniowych. Wiceszef MON Czesław Mroczek oświadczył, że firma Sikorsky, która jest właścicielem mieleckich zakładów, mimo wcześniejszej rezygnacji z udziału w tym przetargu, zadeklarowała chęć udziału w tym postępowaniu, prosząc przy tym o przesunięcia terminu składania ofert, który mija 28 listopada.
Wiceminister zastrzegł, że de­cy­zja o ewen­tu­al­nym prze­su­nię­ciu ter­mi­nu skła­da­nia dokumentów za­pad­nie w ciągu naj­bliż­szych dni. Słowa te potwierdzają PZL Mielec:
'30 października otrzymaliśmy ostatnią partię odpowiedzi na pytania dotyczące warunków przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiej armii – czytamy w komunikacie mieleckich zakładów. – W wielu aspektach wyjaśniają one wcześniejsze wątpliwości naszego konsorcjum. Po analizie nadesłanych przez ministerstwo obrony materiałów, ponownie rozważymy możliwość złożenia oferty przetargowej. Jednak z uwagi na ilość i znaczenie materiału, który musi zostać przeanalizowany zwróciliśmy się do MON z prośbą o przesunięcie terminu złożenia ostatecznej oferty”
(Pawel Galek)