Mielec: Przygotowania do 500 plus

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie, jednak w kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Świadczenia z trzymiesięcznym wyrównaniem będą wypłacane tylko wtedy, jeśli wniosek wpłynie do 30 czerwca
Z szacunków wynika, że najwięcej dzieci, które mogą zostać objęte tym programem mieszka w woj. mazowieckim – ok. 463 tys.; dalej jest woj. śląskie 389 tys., wielkopolskie 352 tyś i małopolskie ok. 330. Województwa z najmniejszą liczbą dzieci, do których może trafić wsparcie, to opolskie ok. 82 tys. , lubuskie 107 tys. oraz świętokrzyskie ok. 144 tys.
(TŁ)
Przygotowania do tego projektu już zaczęły się w Mielcu:

Od dzisiaj ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej rozpoczęło we wszystkich województwach kraju szkolenia na temat wdrażania programu 500 plus. Zostanie również przygotowany specjalny informator, w którym znajdą się informacje przydatne zarówno dla lokalnej administracji, jak i mieszkańców – beneficjentów pomocy. Resort szacuje, że przygotowania gmin do wdrażania programu 'Rodzina 500 plus' potrwają do końca marca. O tym , kto może otrzymać pieniądze przypomina prezydent Mielca, Daniel Kozdęba: