Mielec: 'Przetarg na śmigłowce zmanipulowany”

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku kontrakt wart 13 miliardów złotych na zakup śmigłowców dla polskiej armii Ministerstwo Obrony Narodowej powierzyło francuskiej firmie, Airbus Helicopters, skreślając tym samym zakłady ze Świdnika i Mielca. Decyzja ta od początku wywołuje ogromne kontrowersje.
(Paweł Galek, Tomasz Łępa)
Przewodniczący Kokoszka zdradził, że PZL Mielec miały złożyć wniosek do sądu o udostępnienie przez stronę rządową pełnej dokumentacji przetargowej.

Związkowcy apelowali o zwołanie sejmowej komisji obrony narodowej w trybie niejawnym w sprawie informacji zawartych w publikacji 'Wprost”. Bezskutecznie.

Natomiast przewodniczący NSZZ 'Solidarność” w PZL Mielec, Marian Kokoszka nie jest zdziwiony treścią publikacji 'Wprost”:

Ministerstwo Obrony Narodowej mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowce dla polskiej armii – czytamy w najnowszym numerze tygodnika 'Wprost”.
– Urzędnicy zwlekają z podjęciem rozmów offsetowych z francuską firmą, bo coraz więcej osób w rządzie chce uniknąć odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości – czytamy we 'Wprost”.
Z opinią gazety nie zgadza się Ministerstwo Obrony Narodowej. Mówi Grzegorz Kapturowski z biura prasowego resortu