Mielec: Przed nami Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Gimnazjum nr 2, Samorządowym Centrum Kultury oraz Aeroklubem im. Bogusława Bodka w Tuszowie Narodowym. Patronuje radio Leliwa.
Tomasz Łępa
Podczas festiwalu zaplanowano m.in. wystawę 'Umysł przyłapany' przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik, multimedialne widowisko w mobilnym planetarium, wykłady popularno – naukowe prowadzone przez pracowników naukowych wyższych uczelni, warsztaty budowy modeli rakiet i samolotów, programowania robotów, skanowania i drukowania w 3D oraz wirtualne loty nad Mielcem a także konkursy i przeglądy twórczości naukowej uczniów. Festiwal to to także ukłon w strone lokalnych przedsiębiorców:

Jednym z celów jakie zakładają sobie organizatorzy przedsięwzięcia jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, ukazanie świata nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej formie, promocja lokalnych inicjatyw edukacyjnych rozwijających się w przestrzeni pozaszkolnej a także włączenie nauczycieli w proces angażowania uczniów w działania wymagające kreatywności w trakcie rozwiązywania realnych problemów z wykorzystaniem współczesnych technologii:

W Mielcu trwają przygotowania do największej imprezy edukacyjnej i popularyzującej naukę w regionie, VII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Mówi Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu: