Mielec: Przeciągi Literackie rozstrzygnięte.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy tegorocznej edycji wzięli udział w spotkaniu z jurorami :Józefem Baranem, Adamem Ziemianinem i Piotrem Durakiem.
(Tomasz Łępa)
Zdaniem przewodniczącego jury Józefa Barana, poety, publicysty i eseisty, to, co odróżniało tegoroczną edycję, to wyższy od dotychczasowego poziom nadsyłanych tekstów. Sam poeta zaznaczył, że dzisiaj – w dobie krótkich form typu smsy, brakuje formy wyrażania się poprzez pisania tekstów.

Dla organizatorów jak i jurorów wielkim zaskoczeniem była odpowiedź na ten konkurs z ościennych miejscowości, bowiem prace pochodziły z Nowej Dęby, Stalowej Woli, Ropczyc, Dębicy, Pilzna, Tarnobrzega i Mielca – mówi juror Piotr Durak.

Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu na opowiadanie, wiersz lub inną krótką formę literacką 'Przeciągi literackie”.
W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 40 uczestników, którzy spróbowali swoich sił w pisaniu prozy i poezji. Jak mówi członek komisji oceniającej Adam Ziemian, to, co charakteryzuje młodych pisarzy, to wrażliwość: