Mielec: Przeciągi literackie już za nami.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Laureatami konkursu Przeciągi Literackie zostali:
W poezji:
Bartłomiej Kowal (za wiersze 'Jesteś chodnikiem”, 'Spalanie się”) – Zespół Szkół Drogowo – Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, Aleksandra Nawracaj (za zestaw) – I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Monika Janusz (za zestaw 'Przejścia”) – II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu.
W prozie:
Damian Kłosowicz 'In the Labyrinth of London” (za wyobraźnię i styl) – I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie, Gabriela Legutko 'Pod słońcem Alaski” (za perfekcyjny warsztat, język i pomysłowość) – II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, Katarzyna Dudzik 'Związani przed Czasem” – Zespół Szkół Technicznych Technikum nr 3 w Mielcu,
Ewa Kot 'Ja się nie poddam” – zgłoszenie indywidualne, Agnieszka Krupa 'Szepty kamieni” – Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale, Agnieszka Tyburcza 'Droga cierpiących” – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej.
(Tomasz Łępa)
Dobre rady zawsze się przydają dla wszystkich początkujących –mówi Roman Honet.

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, było organizatorem 'Przeciągów Literackich”, czyli Konkursu na opowiadanie, wiersz lub inną krótką formę literacką. Na tegoroczną edycję wpłynęło blisko 90 prac z województw podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Ich podsumowania i wyłonienia najlepszych dokonali Józef Baran, Adama Ziemianin i Piotr Durak.
Wykład 'Poetyckie wehikuły i pola minowe' – Romana Honeta, wykładowcy Studium Literacko – Artystycznego z Uniwersytetu Jagiellońskiego był wskazówką dla młodych pisarzy jak poprawnie pisać nie narażając się na dwie podstawowe miny.