Mielec: Protestowano przeciwko imigrantom.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Pikieta antyimigracyjna w Mielcu przebiegała bez żadnych zakłóceń i zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Organizatorem pikiety był ruchy 'Patriotyczny Mielec”, 'Koliber Mielec”, a także mielecka sekcja młodzieżowa Partii 'KORWIN”.
(Tomasz Łepa)
Mielecki magistrat jeszcze oficjalnie nie otrzymał zapytania Wojewody Podkarpackiego w sprawie ewentualnego przyjęcia Imigrantów. Jednak jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć w zasobach miasta, jest jedno mieszkanie, które można przeznaczyć dla rodziny imigranckiej. Przyjęcie do Mielca jednej rodziny imigrantów także niepokoi protestujących – dodaje Marcin Sobiczewski:

Grupa blisko 50 osób protestowała w Mielcu przeciwko przyjmowaniu przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu. Pikietujący przynieśli flagi i banery z hasłami m.in.: 'Stop barbarzyńskiej inwazji” a także 'Obalić zdrajców Europy”. Pikietujący skandowali, że polski Rząd powinien zająć się repatriantami zamiast imigrantami. Mówi Marcin Sobiczewski, przedstawiciel organizatorów pikiety w Mielcu: