Mielec: Profil zaufany w magistracie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Osoby, które nie mają jeszcze profilu zaufanego, mogą dokonać rejestracji swojego konta w mieleckim magistracie. Cała operacja trwa kilka minut, a katalog usług i spraw, które można załatwić drogą elektroniczną, stale się poszerza. Stanowisko do potwierdzenia profilu zaufanego w mieleckim magistracie powstało dzięki realizacji projektu pt. 'Utworzenie Punktów Potwierdzających Profil Zaufany ePUAP w Gminie Miejskiej Mielec' wyłonionego do dofinansowania w drodze ogłoszonego przez ministra cyfryzacji w dniu 28 sierpnia 2015 roku konkursu, którego przedmiotem było utworzenie Centrum Aktywności Cyfrowej. (Tomasz Łępa)

Posiadając nazwę użytkownika oraz konto poczty elektronicznej (na który przesyłany jest jednorazowy kod autoryzacyjny), mieszkańcy mogą załatwić wiele spraw urzędowych – np. założyć firmę przez Internet czy elektronicznie sprawdzić i opłacić składki ZUS:

W Urzędzie Miejskim w Mielcu uruchomiono dwa stanowiska do potwierdzania profilu zaufanego w systemach e-administracji. Dzięki temu wiele spraw urzędowych, w tym np. wysłanie deklaracji PIT lub złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego, można załatwić, nie wychodząc z domu. Mówi kierownik biura obsługi teleinformatycznej mieleckiego urzędu Robert Groele: