Mielec: Powitanie lata już za nami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Imprezie patronowało radio Leliwa.
Szersza relacja z Powitania Lata już jutro na naszej antenie radiowej.
(Tomasz Łępa)
Na scenie muzycznej pojawili się m.in. Sara Girgis, oraz Mr. Pollack . Gwiazdą wieczoru był obchodzący swoje 25 lecie zespół Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz.

Na scenie przed publicznością pokazała się po przyjeździe ze Stanów Zjednoczonych cała drużyna FKS Stal Mielec. Starosta Powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła wraz wiceprzewodniczącym powiatu Markiem Kamińskim przekazali im czek na 10 tysięcy złotych. Jak podkreśla trener drużyny Janusz Białek, wyjazd za ocean był formą podziękowania za osiągnięty wynik przez mieleckich piłkarzy.

Na plenerze zaprezentowały się także lokalne stowarzyszenia , nie zabrakło też wyjątkowych gości – wśród nich był Kazimierz Bąk z miejscowości Górki gmina Borowa, twórca i autor najdłuższej w Europie łodzi – dłubanki, który reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Tradycyjnych Łodzi Rzecznych w Orleanie we Francji w 2015 roku.

Starostwo Powiatowe w Mielcu było organizatorem wczorajszego plenerowego spotkania pod nazwą Powitanie Lata. Była to pierwsza z imprez w historii jaką mieleckie starostwo powiatowe przygotowało dla mieszkańców powiatu i Mielca. Nie zabrakło pokazów jazdy konnej, atrakcji sportowych czy też mieleckiej szermierki, która w tym roku przywiozła wiele medali do Mielca.