Mielec: Potrzebny będzie trzeci mecz!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Z mieleckiej hali przenosimy się na boisko sportowe. W meczu, który miał dać odpowiedź o co walczy drużyna prowadzona przez Janusza Białka, lepsi okazali się gospodarze. RKS Raków Częstochowa pokonała FKS Stal Mielec 2:1 po skutecznym początku drugiej połowy. Stal Mielec zdołała odpowiedzieć jedynie bramką z karnego, którego skutecznie wykonał Krystian Getinger.
Niestety z tym wynikiem Mielczanie spadli na dziewiąte miejsce. Do miejsca czwartego, dającego prawo gry w barażach o awans do pierwszej ligi, tracą już sześć punktów. W najbliższą sobotę do Mielca zawita lider ligi, Rozwój Katowice. Początek tego spotkania na mieleckim stadionie o godzinie o osiemnastej.
Wyniki pozostałych spotkań 26. kolejki:
Siarka Tarnobrzeg – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
Błękitni Stargard Szczeciński – Okocimski KS Brzesko 1:0 (0:0)
Puszcza Niepołomice – Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 2:4 (1:3)
Limanovia Limanowa – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)
Energetyk ROW Rybnik – MKS Kluczbork 2:0 (0:0)
Znicz Pruszków – Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0)
Zaś w międzynarodowym mityngu chodziarzy jaki miał miejsce w portugalskim mieście Rio Maior zawodnik LKS Stal Mielec Rafał Augustyn w rywalizacji na 20 kilometrów zajął 16 miejsce z czasem 1 godzina: 23minuty: 51s. W chodzie mężczyzn zwyciężył mistrz świata juniorów z Barcelony z 2012 roku, kolumbijczyk Éider Arévalo z czasem (1:20:53) zaś najszybciej z kobiet, odcinek 20 kilometrów pokonała Chinka, Liu Hong (1:27:22)
(tł)
Kontuzja Michała Bruny, rozbity łuk brwiowy Kamila Kriegera, czerwona karta dla Mateusza Zaremby i po osiem kar dwuminutowych dla każdej z drużyn. Tak wyglądało spotkanie na mieleckiej Hangar Arenie pomiędzy drużynami PGE Stal Mielec a Pogonią Szczecin. Spotkanie to zakończyło się wygraną mieleckiej drużyny 31:24. Spotkanie ocenia trener mieleckich szczypiornistów, Paweł Noch.