Mielec: Poszukują bezdomnych, samotnych…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można informować ośrodki pomocy społecznej lub zadzwonić pod nr 997. W Mielcu osoby bezdomne mogą otrzymać ciepły posiłek w jadłodajni CARITAS działającej przy parafiach pw. Św. Mateusza oraz Parafii pw. MBNP przy ul. Kilińskiego 17 oraz przy ul. Al. Niepodległości 5, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.
Odzież oraz obuwie osobom bezdomnym wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza 13 w Mielcu oraz w Polskim Czerwonym Krzyżu przy ul. Żeromskiego 22 w Mielcu w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 9.00 do 12.30 Całodobowy pobyt wraz z wyżywieniem dla osób długotrwale bezdomnych, nie posiadających wystarczających do życia środków finansowych oferuje Towarzystwo Pomocy im. św Brata Alberta Koło Mieleckie przy ulicy Sandomierskiej 19 w Mielcu.
Na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce pod nazwą 'tel. 987 Pomoc dla osób bezdomnych” znajduje się wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym w sezonie zimowym 2014/2015.
(Tomasz Łępa)
Jesień i zima to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Do akcji włączyła się mielecka policja- mówi Urszula Chmura z Komendy Policji w Mielcu.