Mielec: Porozmawiamy o budżecie obywatelskim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jak tłumaczą radni budżet obywatelski bez obywateli Mielca, nie jest budżetem, dlatego też spotkania te będą miały charakter informacyjny, a temu mają służyć spotkania z radnymi, którzy jako jedyni wyrazili chęć takiego działania. Harmonogram dyżurów radnych PiS dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
Przypomnijmy, budżet obywatelski nazywany również partycypacyjnym to proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części lub całości budżetu danego miasta lub gminy. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców bądź za pośrednictwem organizacji społecznych. Najważniejszym elementem budżetu obywatelskiego są regularne spotkania mieszkańców z przedstawicielami władz, podczas których rozmawia się o przeznaczeniu wspólnych pieniędzy.
(Tomasz Łępa)
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej na wniosek Marka Zalotyńskiego postanowiono odłożyć w czasie głosowanie nad uchwałą o budżecie obywatelskim. Powód, to niedopełnienie formalności przez urzędników magistratu – wyjaśnia radny PiS.

Na chwilę obecną potrzebna jest analiza projektu uchwały dotyczącej budżetu obywatelskiego – wyjaśnia Marek Zalotyński, radny PiS.

Mieleccy radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości wychodzą z propozycją do mieszkańców aby ci wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu, Jakub Cena.