Mielec: Porozmawiajmy o Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Spotkania z mieszkańcami to jeden z najważniejszych priorytetów w mojej pracy. Chcę rozmawiać o ich problemach i pomysłach – deklarował po objęciu stanowiska prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Po grudniowej serii spotkań, zgodnie z zapowiedzią przygotowywane są kolejne. Pierwsze z nich, z mieszkańcami osiedli Kusocińskiego i Kilińskiego odbędzie się 7 września w Samorządowym Centrum Kultury.
Podczas grudniowych spotkań mieszkańcy mieli możliwość przekazania prezydentowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego uwag, wniosków i propozycji dotyczących zarówno rozwiązań lub problemów ogólno miejskich, jak i tych mniejszej wagi, lecz także istotnych dla funkcjonowania społeczności w mieleckich osiedlach. Część z nich udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie,
w ramach bieżących interwencji, inne muszą zostać odpowiednio przygotowane i wprowadzone do budżetu miasta. – Zależy mi na uzyskaniu jak największej ilości informacji od mielczan, którzy lepiej niż pracownicy Urzędu Miejskiego znają swoje otoczenie i wiedzą jak należy o nie zadbać. To niezwykle cenne uwagi, bo czasem naprawa małego odcinka chodnika lub montaż kilku huśtawek lub piaskownicy dla mieszkańców ma znaczenie porównywalne z budową nowego, rozbudowanego układu drogowego – powiedział prezydent Daniel Kozdęba.
Każde ze spotkań będzie podzielone na osiedla. Pełny harmonogram spotkań na stronie Radia Leliwa.