Mielec: Pomoc dla Karolinki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Lekarz prowadzący Karolinkę , kardiochirurg prof. Edward Malec, który przeprowadzał dwie pierwsze operacje, zakwalifikował dziewczynkę do trzeciego etapu, który będzie miał miejsce w Klinice Uniwersyteckiej w Münster. Termin operacji wyznaczono na początek 2013 roku. Koszt zabiegu i niezbędnych badań w niemieckiej klinice wynosi 36 tys. euro. Jest to kwota znacznie przekraczające możliwości finansowe rodziców dziewczynki.
(Tomasz Łępa)
Dla chorej Karolinki w sali widowiskowej 'Kana” wystąpili uczniowie z mieleckiej szkoły muzycznej i z drugiego liceum ogólnokształcącego, jak również mieleckie zespoły muzyczne. Zdaniem Agnieszki Czuchury każda pomoc, a w szczególności ta finansowa przyda się rodzicom.

Sprawa jest na tyle poważna , że operacja powinna być przeprowadzona między drugim a trzecim rokiem życia, dlatego też zorganizowaniem koncertu podczas , którego można było wspomóc finansowo rodziców Karolinki, zajęli się mieleccy licealiści.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu postanowili pomóc chorej dziewczynce.
Dochód z charytatywnego koncertu zorganizowanego przez mielecką młodzież w całości będzie przeznaczony na na operację dla sześcioletniej Karolinki Cisło z Malinia.