Mielec: Podsumowano mieleckie granie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, już od 13 lat, bierze udział również Miejska Biblioteka Publiczna organizując kiermasze książek i aukcję prac przekazanych przez artystów z regionu mieleckiego. Mielecki sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał ponad 67 tysięcy złotych, zaś powiat zebrał 110 tysięcy.
(Tomasz Łępa)
Zespół Explozja, sztuczki magiczne, pokazy układania kostki Rubika oraz pokaz trialu rowerowego były atrakcjami niedzielnego spotkania. Również i mieleccy wolontariusze byli zadowoleni z kwestowania.

Podczas turnieju odbyło się wiele licytacji, z których całkowity dochód, a była to kwota 3700 złotych, największa od samego początku wszelkich licytacji, przekazana został mieleckiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak dodaje obecny na turnieju prezydent Mielca Daniel Kozdęba, idea i cel szczytny.

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził mielecką publiczność na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na turnieju piłkarskim, w którym rywalizowały ze sobą drużyny złożone ze sportowców, polityków, samorządowców i dziennikarzy. Finał Orkiestry, który miał ograniczyć się jedynie do kwestowania przerodził się w zabawę sportową. Mówi Anna Marek, Komendant ZHP Mielec