Mielec: Podsumowali działania prezydenta RP.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na konferencji zaprezentowano także nowy klip telewizyjny, w którym przytoczono wypowiedzi Komorowskiego sprzed pięciu lat co do podwyższania wieku emerytalnego, sprawy dopłat dla rolników i podwyższania podatków.
W całej Polsce Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało kilkadziesiąt konferencji, podczas których przedstawiciele partii podsumowywali niedotrzymane obietnice Bronisława Komorowskiego.
(tł)
Podczas konferencji zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji PiS Tomasz Poręba i Joanna Rębisz podsumowali w Mielcu dobiegającą końca prezydenturę Bronisława Komorowskiego.
'Bronisław Komorowski, wbrew temu co obiecał, nie był prezydentem wszystkich Polaków, ale prezydentem własnej formacji politycznej, który bez wahania podpisywał szkodliwe dla Polaków rządowe ustawy' – mówił Tomasz Poręba.
Europoseł PiS przypomniał m.in., że jeszcze w debacie prezydenckiej w 2010 roku Bronisław Komorowski zapowiadał, iż zmiana w systemie emerytalnym powinna przebiegać na zasadzie wyboru tak, by każdy mógł zdecydować, czy chce pracować dłużej czy krócej.
Politycy PiS przypomnieli również o braku poparcia czy choćby zainteresowania prezydenta obywatelskimi projektami ustaw, pod którymi podpisały się setki tysięcy Polaków – m.in. obywatelskiego projektu ws. nauczania historii, ws. zachowania przez Skarb Państwa większościowego pakietu akcji w spółce akcyjnej Grupy LOTOS i ws. ustawy o okręgach sądowych, która miała zablokować likwidację małych sądów. Mówi Joanna Rębisz, pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości powiatu mieleckiego.