Mielec: Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Jasionce ale za rok w Mielcu ?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W programie imprezy znalazły się m.in. pokazy modeli latających, jak również liczne wystawy statyczne, m.in. sprzętu lotniczego, przedsiębiorstw Stowarzyszenia 'Dolina Lotnicza', Politechniki Warszawskiej i Politechniki Rzeszowskiej, Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, linii lotniczych oraz sprzętu modelarskiego i bezzałogowców. Swoje oferty przedstawią producenci bezzałogowców i podkarpackie szkoły lotnicze oraz aerokluby. Po drugim bloku pokazów w powietrzu został zaplanowany koncert finałowy z okazji 65-lecia Politechniki Rzeszowskiej, 70-lecia Aeroklubu Rzeszowskiego i 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.
(Tomasz Łepa)
Jak dodaje marszałek jest szansa by pokazy lotnicze mogły być już za rok w Mielcu, potrzeba tylko zaangażowania w ten cel samorząd mielecki:

25 czerwca odbędą się 'II Podkarpackie Pokazy Lotnicze Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele Rzeszów-Jasionka 2016'. Pokazy odbywać się będą na terenie lotniska Jasionka, gdzie znajduje się Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Jak tłumaczy marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, mimo iż pokazy odbywać się będą poza Mielcem , to jest szansa by pokazy tez mogły wracać cyklicznie do Mielca: