Mielec: Pobiegną o Puchar Prezydenta Mielca

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Już po raz XIX w najbliższy piątek Mielczanie będą mogli zawalczyć o puchar Prezydenta Miasta Mielca. Tym razem zawodnicy pobiegną inną trasą. W odróżnieniu od lat ubiegłych, tegoroczne biegi uliczne zostaną przeprowadzone po ulicach Grunwaldzkiej, Kusocińskiego, Solskiego i na nowym stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnicy biegu pobiegną w sześciu kategoriach wiekowych: 16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat oraz 60 lat i starsi.
Cykliczne biegi uliczne są okazją do promowania zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej poprzez bieganie. Otwarcie imprezy sportowej nastąpi o godz. 16.50. Główny bieg o puchar prezydenta zaplanowano na godz. 18.45. W dniu zawodów będą przyjmowane tylko zgłoszenia do biegów młodzieżowych z udziałem reprezentantów przeszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, natomiast uczestników do biegu na 3 km, czyli głównej konkurencji XIX Biegu Ulicznego o Puchar Prezydenta Mielca, należy zgłosić do 2 października na adres organizatora imprezy LKS Stal Mielec, ul. Solskiego 1, telefonicznie 017 788 5007, 507 093 980, e-mail: lksmielec@interia.pl.
W ubiegłym roku zwycięzcą biegu głównego na 3 km został Jacek Żądło z czasem 8 min:35s. Wśród kobiet najszybsza była Fischovich Lilia z Mołdawii z czasem 10 min:07. Do tej pory nie udało się nikomu pobić rekordów w biegu z wcześniejszych edycji. Wśród kobiet w 2002 roku rekordowy czas uzyskała Violetta Janowska z STS Skarżysko (9:14.0) zaś w biegu mężczyzn w 1999 najlepszy czas uzyskał Leszek Zblewski z Warszawianki, 8min:07s.0.
Współorganizatorami biegu są: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Powiat Mielecki, Urząd Miasta Mielca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Mielec.

(Tomasz Łępa)