Mielec: Po owocach poznacie….

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Patronat nad festiwalem objęli biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz prezydent miasta Mielca Daniel Kozdęba.
(Tomasz Łepa)
W parafii pw. Ducha św. będzie odbywał się cykl katechez pod nazwą ABC Chrześcijaństwa jako przedłużenie festiwalu kultury chrześcijańskiej.

Festiwal był wielkim świętem kultury i życia podczas , którego nie zabrakło także warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także koncertów i wystaw. Każdy z zaproszonych na festiwalu gości mógł również podzielić się swoim doświadczeniem duchowym. Wśród nich był pomysłodawca zespołu dziecięcego Arka Noego, Robert Friedrich znany również jako Litza – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, a także realizator dźwięku i producent muzyczny:

W Mielcu zakończył się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej 'Dotykać Zmartwychwstałego' Była to inicjatywa Mieleckich Parafii oraz Samorządowego Centrum Kultury. Organizatorzy Festiwalu mieli tylko jedną intencję, chcieli by poprzez doświadczenie kultury jak mówią – wskazać drogę do Chrystusa Zmartwychwstałego, który może dotknąć najgłębszych otchłani naszego życia i poprzez Słowo, liturgię i wspólnotę dawać doświadczenie powstania ze śmierci, które dotykają nas w codzienności.
Mówi brat Marcin Świąder, kapucyn: