Mielec: Plebiscyt na Sportowca Roku rozstrzygnięty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Jak zdradzają organizatorzy plebiscytu na sportowca roku , kolejna już jubileuszowa 20 gala będzie miała wiele niespodzianek i szczególnych gości.
(Tomasz Łępa)
Plebiscyt na Sportowca Mielca wygrał piłkarz ręczny Tauronu Stali Mielec- Rafał Gliński. Na podium znaleźli się też jego koledzy z drużyny Marek Szpera i Michał Chodara. Mimo iż piłka ręczna zastąpiła piłkę nożną , jak twierdzi Prezes gazety Korso, jest szansa aby mieleccy piłkarze znaleźli się w drugiej lidze.

Działacze, trenerzy i zawodnicy otrzymali pamiątkowe patery od starosty mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza. Na sportowej gali pojawili się również laureaci wcześniejszych plebiscytów. Wśród nich był Rafał Augustyn, z z Lekkoatletycznego klubu Sportowego z Mielca, zdaniem którego takie wydarzenie pozwala sportowcom z regionu na bliższe poznanie się i wymianę doświadczeń.

Na tegorocznej Gali pojawili się Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Jan Domarski, Zygmunt Kukla oraz trenerzy i działacze. Wg Grzegorza Laty, dzisiaj by jakikolwiek sport mógł się rozwijać musi być sponsor, który będzie dbał o zaplecze finansowe klubu.

W Mielcu rozstrzygnięty został plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku po raz 19 organizowany przez Tygodnik Regionalny Korso. Wyniki ogłoszono podczas Gali Sporu na której obchodzono też Jubileusz 40-lecia Pierwszego Mistrzostwa Polski w piłce nożnej FKS Stal Mielec.
Jak mówi Prezes gazety Regionalnej Korso Bogdan Rojkowicz idea plebiscytu pojawiła się w 1991 roku