Mielec: Pierogami powiat stoi.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ponadto w konkursie 'Dekoracyjne pierogi”: I miejsce otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Glin Małych, II Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Surowej, a III Miejsce ex aequo – Koło Gospodyń Wiejskich z Ziempniowa i Stowarzyszenie 'Sadkowianki” z Sadkowej Góry.
(Tomasz Łępa)
I tak po wielu dyskusjach jurorzy postanowili przyznać w konkursie na najsmaczniejszy pieróg: III miejsce – Stowarzyszeniu 'Wisłoczanie” z Gawłuszowic, II miejsce – Stowarzyszeniu 'Osada” z Otałęży, zaś I miejsce otrzymało Sołectwo Pławo – Gmina Borowa. Mówi sołtys gminy Anna Kopacz.

Komisja jak zawsze poważnie podeszła do sprawy i musiała wyłonić 'Najsmaczniejszego pieroga”. Mówi Jan Tarapata, radny sejmiku województwa podkarpackiego.

Panowie musieli smakować pierogi , które w tym roku, oprócz tradycyjnych smaków, miały w sobie przeróżne farsze.

W konkursie pierogowym jurorami tym razem byli panowie.

Konkurs taki jest okazją także do wspólnej integracji stowarzyszeń i lokalnych kół gospodyń z powiatu mieleckiego – tłumaczy prezes Góreckiego Stowarzyszenia Kobiet VICTORIA Irena Adamczyk

Chciałyśmy pokazać, iż stowarzyszenie może wyjść bardziej do lokalnej społeczności – mówi Aldona Adamczyk z Góreckiego Stowarzyszenia Victoria.

Góreckie Stowarzyszenie Kobiet VICTORIA było organizatorem VII Pierogowych Mistrzostw Powiatu Mieleckiego. Tym razem odbywały się one w budynku Zespołu Szkół Niepublicznych w Górkach. Niedzielny konkurs potwierdził, iż pierogi to danie, które dzięki farszowi jest w stanie dogodzić każdemu podniebieniu. Serwowano pierogi na słodko, na ostro, smażone, gotowane, z omastą, postne, jarskie, mięsne – do wyboru, do koloru. Mówi starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła.