Mielec: Pielgrzymi z Rwandy już na mieleckiej ziemi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Pielgrzymi z Rwandy zamieszkali u rodzin w Wadowicach Górnych. W trakcie tygodnia misyjnego zaplanowali wycieczki po regionie. Chcą spotkać się także z lokalną młodzieżą na pikniku integracyjnym w Radomyślu Wielkim, który odbędzie się w czwartek o godz. 17 na stadionie Radomyślanki.
(Tomasz Łępa)
W Rwandzie Kościół katolicki dobrze funkcjonuje mówił mieszkańcom Wadowic, ks. Safari – opiekun grupy pielgrzymów z Rwandy:

Rwanda to niewielki kraj, znajdujący się w centralnej części Afryki. W całym świecie znany jest z największego w historii świata ludobójstwa, do którego doszło tam na początku lat 90. Podczas konfliktu zbrojnego zginęło wtedy prawie milion mieszkańców.

Grupa pielgrzymów z Rwandy przybyła do parafii w Wadowicach Górnych w dekanacie radomyskim. Gości z Afryki przywitał tutejszy proboszcz ks. Wojciech Duplak wraz z młodzieżą zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodych.
– Cieszymy się, że mogliśmy tu przyjechać i uczestniczyć w ŚDM, powiedział radiu Leliwa – Marcel jeden z pielgrzymów z Rwandy: