Mielec: Pejzaż zaklęty w kamieniu i soli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W swoich fotografiach jak mówi autor, chce utrwalić klimat kopalnianego mroku, i z zupełnej ciemności wydobyć piękno solnego pejzażu. Wystawę w mieleckiej Jadrenóce można oglądać do 19 października. (Tomasz Łępa)

Na wystawie również można oglądać fotografie barwne, które wykonane zostały w Kopalni Soli w Wieliczce. Można zobaczyć unikatowe zdjęcia z Kryształowych Grot, komory Ferro, czy wreszcie chodnika z najniższego poziomu.

W mieleckiej Jadernówce można oglądać wystawę zatytułowaną „Pejzaż zamknięty w kamieniu i soli” autorstwa Bogumiła Krużla. Prezentowane na wystawie czarno-białe fotografie Krakowa pochodzą z autorskiego albumu. Artysta urodzony w Mielcu od 1984 związany jest z Krakowem. Studiował w Instytucie Muzyki Kościelnej na Papieskiej Akademii teologicznej i filologię polską na Uniwersytecie Jagielońskim. Uczęszczał również na na zajęcia z fotografii prowadzone przez prof. Zbigniewa Łagockiego na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od kilkunastu lat zajmuje się zawodowo fotografia. Mówi autor wystawy Bogumił Krużel: