Mielec: Pamietali o bezpieczeństwie dzieci..

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas południowej akcji mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Prowadzone przez stróżów prawa kontrole są doskonałą okazją aby przypomnieć dorosłym, że do ich obowiązku należy dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży.
(Tomasz Łepa)
Okazuje się, ze rodzice nie zawsze przykładają wagę do bezpieczeństwa swoich pociech. Maluchy przewożone są niejednokrotnie bez jakichkolwiek zabezpieczeń, a nawet jak już owe znajdują się w pojazdach, to dzieci nie są w nich odpowiednio zabezpieczone pasami bezpieczeństwa. Tymczasem w przypadku zderzenia z innym pojazdem, dziecko przewożone w taki sposób narażone jest na liczne obrażenia a nawet na utratę życia:

Policjanci z Mielca, Tarnobrzega, Sandomierza I Stalowej Woli wraz z dziennikarzami naszego radia przeprowadzali akcję Bezpieczne Dziecko z Radiem Leliwa. Podczas akcji sprawdzano jak rodzice dbają o bezpieczeństwo swoich pociech podczas przewożenia ich w samochodach. O tym jak ważne jest posiadanie fotelika mówi młodszy aspirant Marek Opiela z komendy policji w Mielcu.